Menu Zavřeno

Role, poslání a metody kouče

ROLE, POSLÁNÍ A METODY KOUČE

Je to podobné jako v medicíně. Někde pomůže internista, jinde chirurg.
(přednáška)

Vše začíná od naší role a poslání a od situace, kterou řeším. Koučování jako projekt – trojimperativ koučinku a cíle změn. Jak to udělat, abychom skutečně pomohli.
Tygr a Slunce aneb jak medicínskými přístupy ovlivňovat postoje a pomáhat lidem.

O MARTINOVI:

  • Senior konzultant, kouč, lékař, zakladatel Image Lab s.r.o.
  • Více než 25 let pomáhá lidem, firmám a organizacím naplňovat jejich poslání a vytvářet jejich úspěch
  • Za štěstí považuje to, že se pohybuje v mnoha zajímavých prostředích a skvělých firmách.
  • Ve své práci propojuje medicínu, neurovědy a znalosti managementu, protože to vše studoval a v tématech se aktivně pohybuje. A k tomu přidal vhled rozličných psychoterapeutických postupů.
  • A učí se stále.

JAKÉ KOUZELNÉ PROMĚNY JSTE BYL VE SVÉM ŽIVOTĚ ÚČASTNÍKEM NEBO POZOROVATELEM?

„Já to možná budu mít trochu jako příběh, ještě z „mládí“, na VŠ, kdy jsem jako medik po prvním ročníku pracoval na první stáži, praxi na neurochirurgii v ÚVN. Byla to tzv. sesterská praxe, tzn. základní pečovatelské věci, naučit se píchat injekce, pečovat o pacienty atp.
A já jsem tam mj. pečoval o paní po těžkém neurochirurgickém zákroku, neschopnou hýbat rukama… A pomáhal jí tam polohovat, dnes a denně krmit a postupně rehabilitovat a vnímat velmi drobná zlepšení… Velmi drobná… Pak uplynul asi půlrok a já jsem paní potkal, živou, normálně žijící, s taškou v ruce, s nákupem. Tahle proměna mi dala zvědomit, že pomáhat, podporovat má smysl. A že proměna z bezmoci v normální život by se nikdy nemohla odehrát bez té souhry lidí na neurochirurgii a vůle té paní žít. A že i moje krmení lžičkou bylo důležité.“