Menu Zavřeno

Jediná jistota v životě je změna

JEDINÁ JISTOTA V ŽIVOTĚ JE ZMĚNA

Život nemá napsaný scénář. Bohužel. Nebo bohudík? 
(workshop)

V dnešním rychle se měnícím světě je schopnost přizpůsobit se novému a zvládání nečekaných situací klíčová pro osobní i profesní úspěch. Změny jednoduše potřebujeme, protože díky nim rosteme, posouváme se. Přijímání změn nám ale brání strach z neznáma či ze selhání, nejistota, potřeba mít věci pod kontrolou, nebo naše vlastní pohodlí, na které jsme si přivykli. Dá se tím ale zatočit!
Workshop improvizačních dovedností vás v bezpečném prostředí a hravě provede principy odvahy, přijetí, ochoty otevřít se novým myšlenkám a přinese sebedůvěru, lehkost a optimismus.

O MONICE:

  • Původní profesí psycholožka se díky kreativnímu zaměření a literárnímu umu realizovala několik let v tištěných médiích a 6 let v TV médiích na pozicích dramaturga, kreativního producenta a content development managera (ČT, TV NOVA), v současnosti stále kreativně spolupracuje s FTV Prima.
  • Dále působila jako creative director vzdělávací společnosti pro manažerské a koučovací programy (Neuroleadership Group).
  • Monika je certifikovaným exekutivním a životním koučem, rovněž absolventem tréninku týmového koučování, trenérem komunikačních a improvizačních dovedností a storytellingu a její snahou je porozumění emocím a podporování pocitu tvůrce v každém z nás.
  • Zkušenosti z korporátního prostředí, z oblasti psychologie a koučinku, vzdělávání a umění ji vedly k založení vlastní společnosti Umění v práci s.r.o. – www.umenivpraci.cz, jejíž hlavní doménou jsou firemní workshopy, tréninky a eventy založené na praxi, interaktivitě a efektivní kombinaci nástrojů byznysu a umění.
  • Její workshopy, tréninky a semináře jsou velmi interaktivní a podle zaměření obsahují především techniky efektivní komunikace, storytellingu, improvizace, koučinku, vyjednávání, asertivní a nenásilná komunikace, kvalitní rozhovory, které vedou k dohodám, osobní spokojenost a nadhled.
  • Monika je spoluautorkou knihy Buďte mistry improvizace, a autorkou knih Bez výmluv!, Dotýkání dovoleno!, Přeji Ti krásné Vánoce, Storytelling – Přestaň prezentovat, začni vyprávět. Všechny knihy vyšly ve vydavatelství Grada.

JAKÉ KOUZELNÉ PROMĚNY JSTE BYLA VE SVÉM ŽIVOTĚ ÚČASTNÍKEM NEBO POZOROVATELEM?

„Osobní největší proměny pro mě byly asi dvě. Jedna souvisí s tím, co učím, tedy s aplikovanou improvizací. Všimla jsem si, že po několikaletém užívání těchto technik a her se mi objevilo ve vlastním vnímání světa více pozitivity, nadhledu a pohody, mnohem lepší schopnost řešit stresové situace, více pokory, méně útočícího ega, které nenašeptává ty nejlepší rady. Druhá velká životní proměna bylo po deseti letech strávených v Praze nastěhování se do malé vesnice na Vysočině, kde se realizuji tak jako nikdy předtím, a je to příjemný komunitní život, často na čerstvém vzduchu, s dobrými lidmi.
Vnější kouzelnou proměnou je pro mě pokaždé vlastně pro někoho celkem obyčejný, ale pro mě vzácný zážitek, když vidím, jak se někdo začne najednou smát až tak, že mu tečou slzy. Když jsem přítomná, je to balzám na duši.“