OSOBNOSTI KONFERENCE

Mgr. Roman Barták

zakladatel a ředitel Centra, opatrovník

Vzděláním krajinný ekolog, přes čtvrt století profesionálně působící v ochraně přírody - především manažer chráněných lokalit a PR aktivit, včetně práce s veřejností.

Od roku 2012 každoroční tráví pobyty ve tmě, od roku 2013 terapii terapie tmou poskytuje. Na terapii tmou jej fascinuje především její jednoduchost v souvislosti s její vysokou účinností, včetně dlouhodobé-ho, částečně i trvalého pozitivního dopadu.

"Předmětem mého zájmu jsou také další formy sebepoznání např. holotropní dýchání, meditace, indiánské potní chýše, či trávení času o samotě v přírodě."

https://www.terapietmou.net

Ing. Tatiana Červená, ACC

koučka v oblasti business, life a týmového koučingu

Tatiana je externou koučkou v oblasti biznis, life a tímového koučingu. Žije život cez pocity a tak pracuje aj v koučingu. Na základe najnovších poznatkov neurovedy prepája svet biznisu a svet duše. Firmy sprevádza procesom tvorenia vízie, misie a hodnôt a koučovacím štýlom vedie workshopy pre predajcov, manažérov, marketérov a začínajúcich podnikateľov. Jej srdcovkou je intuícia a rodiaci sa projekt "Šťastná firma". “


https://www.coach-mentor.sk

Mgr. Ondřej Krása

EMCC Accredited Coach at Practitioner level

Rodák z Prahy, vystudoval religionistiku a psychosociální vědy na HTF UK. Od 16 let pracoval na linkách důvěry pro mládež i dospělé a později se začal živit jako konzultant v oblasti soft skills a řízení změn. Paří mezi první generaci koučů v ČR, byl členem stavovské rady v České asociaci koučů. Je ovlivněný gestaltem, systemikou, NLP, procesně orientovanou psychologií a hlavně přes 18 let praxe v koučování a facilitaci skupin převážně v korporacích. Měl vlastní úspěšnou firmu a posledních 8 let se už věnuje čistě práci s klienty. Miluje všechno, co má dvě kola, cestování se svojí rodinou v obytné dodávce nejen po horách a humor.

https://www.linkedin.com/in/ondřej-krása-97499aa

https://www.krasafacilitace.cz

Jan Kumstát

zakladatel soukromé základní školy Labyrint Lhota, konzultant pro ScioŠkoly

Prací s lidmi, zejména s dětmi, se zabývá už od dětství. Zajímá ho, proč lidé a zejména děti jednají tak, jak jednají, jak se cítí, o čem přemýšlí, co je zajímá, co je motivuje, jak se učí, co je formuje.

Je jedním ze zakladatelů soukromé základní školy Labyrint Lhota, funguje v roli konzultanta pro ScioŠkoly, lektoruje kurzy výchovy a školy bez poražených P. E. T. a T. E. T., staví v seskupení KVK3 systemické konstelace či podniká s dětmi výpravy do přírody pod hlavičkou otevřeno pro děti. A tam všude pozoruje lidi kolem sebe, tráví s nimi čas, baví se s nimi...


Kristína Klimszová

Trenérka NLP, lektorka, koučka

 Výcvik NLP na úrovni "Practitioner" (1996), "Master" (1997) a "Trenér" (2000) absolvovala v International Institute for NLP &MORE v Polsku. V letech 2000 - 2005 jako trenér spolupracovala s Institutem NLP v Praze. Od roku 2006 vede vlastní tréninky NLP zaměřené především na osobní rozvoj.

Během 23 let dobrodružství s NLP měla příležitost poznávat lidi nejrůznějších profesí. Nahlédla do světa pomáhajících odvětví, jako je třeba školství, zdravotnictví nebo sociální služby, charita a také úřady, nejrůznější výrobní firmy, společnosti vyvíjející technologie, spravující finance až po ten nejtvrdší byznys. Svět sportu, svět vědy, svět umění. Bylo jí ctí doprovázet stovky jedinečných osobností k jejich záměrům a cílům.

V roli kouče, nezávislého pozorovatele a průvodce potkává pozoruhodné lidi a jejich životní příběhy. Má to štěstí být u zrodu nových myšlenek a nápadů, odhalování vizí a osobního poslání, u procesů transformace, harmonizace a uzdravování.

Už od dětství Kristinu baví tvořivost v nejrůznějších podobách. Ráda kreslí, vytváří návrhy loutek a scénografie. Spolupracuje na vzniku autorských představení s Divadlem KRAB. Zajímá se také o arteterapeutické aktivity a procesy.

Mgr. Alek Lačev, Ph.D.

Facilitátor, trenér a kouč

Vystudoval psychologii na FF UK a má doktorát ze sociální psychologie tamtéž. Prošel pozicemi v několika konzultantských firmách, aby si nakonec s kolegy založil vlastní. Víc než koučování se poslední době věnuje facilitaci týmového rozhodování a učení dovedností pomocí aha zážitků a her. I v dospělosti si rád hraje se stavebnicí LEGO a ve volném čase se toulá po lese nebo leze po skalách. A ačkoliv si vždycky připadal jako silně myšlenkově zaměřený typ, v poslední době se zaobírá víc a víc zdravou tělesnou schránkou.

https://www.linkedin.com/in/alek-lacev/

https://www.mindart.cz/ 

Mgr. Daša Malá Fabšíková

Koučka a lektorka

Je Cerificated Solution-focus Brief Coach úrovne PCC, absolventka programu The inner game Essentials s Timothy Gallweyom , certified coach by Erickson Coaching International a lektorka s viac ako 20 ročnou praxou. Celý svoj profesný život učí ľudí a sprevádza na ceste, aby sa mohli stať tou najlepšou verziou seba samých. Verí, že byť sám sebou, žiť, čo je moje, čo ma naozaj baví, a zdieľať to s tými pravými ľuďmi, je tým najlepším, čo sa nám na ceste sebapoznávania a osobného rozvoja môže stať. Spolupracovala s množstvom výrobných, obchodných ako aj finančných inštitúcií v oblasti vzdelávania a rozvoja tímov a jednotlivcov.

https://www.linkedin.com/in/dasamalafabsikova/

Bc. Libor Mattuš 

Lektor, mentor a certifikovaný neuro-jazykový kouč

instruktor Wim Hof metody, otužování a dechových cvičení. Tlumočil několik let čínský a anglický jazyk, také pro státní správu ČR.

V koučování využívá poznatky o funkcích mozku. Využívá způsoby práce s "neuro" stránkou člověka jako základ pro úspěšnou komunikaci.

Libor ve firmách pomáhá vedení i zaměstnancům lépe fungovat na fyzické a mentální úrovni pomocí metod tzv. "biohackingu". Podporuje převzetí aktivní zodpovědnosti za svůj fyzický i duševní stav a otevírání netušených možností obou těchto sfér.

Motto: "Štěstí, zdraví a stresu-prostá výkonnost mají základ v našem těle. Věnuj se mu alespoň trochu každý den a vrátí se ti to mnohonásobně."

https://libormattus.cz

Mgr. Petra Mařádková

Psycholožka, koučka a lektorka

Psycholožka, koučka a lektorka. Ve svém profesním životě se věnuje především mentoringu ve vzdělávání a životnímu a kariérovému koučování. Je mezinárodně certifikovanou koučkou dětí a velmi nadšenou propagátorkou Kids´Skills, důkazem čehož je skutečnost, že letos přeložila novou publikaci na toto téma. Ve své praxi pracuje zejména s časovými dimenzemi prožívání, a umožňuje tak svým klientům činit rozhodnutí a přijímat zodpovědnost za své životy. Vede rovněž rozvojové kurzy zaměřené na komunikaci a mezilidské vztahy.

https://linkedin.com/in/petra-mařádková-511a35126

Ing. Katarína Medvecová Plichtová 

Koučka a lektorka

Jedna z prvých certifikovaných koučov silných stránok spoločnosti Gallup na Slovensku. Pôsobila vyše 15 rokov v najlepších poisťovniach na Slovensku a v danom čase spolupracovala s TOP lídrami a manažérmi. Svoje vzácne skúsenosti z budovania tímov, fungovania obchodu a organizácií, je pomáhajú lepšie pochopiť prostredie a systémy klientov, s ktorými pracuje. Vieme efektívnejšie nastaviť kroky k naplneniu ako pracovných, tak osobných cieľov. Celoživotné vzdelávanie je jej vášňou. 

Akreditovaný kurz kouča podľa ICF absolvovala v Business Coaching College v Bratislave. Certifikovaný kurz kouča silných stránok absolvovala v Londýne a vo vzdelávaní neustále pokračuje. 

https://katkamedvecova.sk/

Mgr. Jana Mynářová, ACC

Psycholožka, koučka, lektorka a překladatelka.

Absolvovala koučovací výcvik Presence-Based Coaching u Douga Silsbeeho v Asheville, Severní Karolína, USA. Přeložila do ČJ knihu Všímavý kouč, která vyšla v nakladatelství Maitreia v roce 2012. Přednášela na mezinárodních vědeckých konferencích v Kanadě a Dánsku. Poznávání svého vnitřního světa využívá při práci s lidmi v podobě koučování a lektorování ve výrobních firmách. Je průkopnicí Všímavého koučinku u nás. Druhé lidi vede k poznání, že svět je úžasné místo plné nekonečných možností a je jen na nás, které z nich si svobodně vybereme.

https://www.adultedu.cz


PhDr. Sylvie Navarová

CEO/ Škola Manažerského Rozvoje s.r.o.

Spolu s kolegyněmi vytvořila výcvik INTECO - Integrativní kouč, který již od roku 2010 realizuje a těší se z úspěchů jeho absolventů integrujících koučovací přístupy a koučink do firemní, soukromé, pedagogické i sociální oblasti. Vystudovala personální management a jednooborovou psychologii. Absolvovala psychoterapeutický výcvik Ericksonovy strategické psychoterapie, kde nyní působí jako lektor budoucích psychoterapeutů. Koučink studovala v 500hodinovém výcviku Systemická supervize a koučování. S Janou Zouharovou připravují pomůcky pro kouče a kariérové poradce, např. Karty STAVY, OBRAZY či pexeso. Koučuje ve firmách, vede psychoterapeutickou praxi, lektoruje kurzy sebepoznání, stress managementu, kariérové poradenství a mnohé další.

https://www.smrov.cz

Bc. Marek Prorok

lektor, kouč a senior kouzelník

Jeho srdeční záležitostí je firemní kultura a její vliv na výkon a motivaci lidí. Díky službě SILNÉ PRACOVIŠTĚ pomáhá identifikovat, spojovat a rozvíjet firmy, ve kterých zaměstnanci přichází do práce s úsměvem na rtech a dobrá nálada jim vydrží po celý den. Součástí programu SILNÉ PRACOVIŠTĚ je jednoduchý a efektivní průzkum spokojenosti zaměstnanců, na který navazují na míru šité rozvojové a vzdělávací aktivity. Jednou z nich je také trénink ve virtuální realitě, který je předmětem workshopu na konferenci Koučink v praxi. Od roku 2013 prošlo SILNÝM PRACOVIŠTĚM více než 300 organizací a přes 10.000 zaměstnanců a manažerů. Ti nejlepší se mohou pochlubit certifikátem SILNÉHO PRACOVIŠTĚ. Během osobního setkání se vás Marek určitě zeptá, jak jste na tom s kulturou na vašem pracovišti, tak si připravte zajímavou odpověď :-)

www.rpic-vip.cz

PhDr. Norbert Riethof 

Exekutivní kouč, psycholog a konzultant, specialista na poradenství v oblasti HR. 

Držitel Evropské individuální akreditace pro kouče a mentory (EIA) na úrovni Senior Practitioner od EMCC. Zaměřuje se na metodologii rozvojových projektů, tréninků, koučovacích programů a na rozvoj efektivních manažerských a obchodních týmů.

V oblasti rozvíjení lidského potenciálu pracuje více než 20 let. Vedle řízení společnosti Coaching Systems se též věnuje vedení rozsáhlých projektů rozvoje organizací pro známé mezinárodní společnosti působící převážně na bankovním, ICT, výrobním a farmaceutickém trhu. S využitím vlastních zkušeností z manažerských a obchodních pozic se také zabývá individuálním koučováním a psychologickým poradenstvím pro manažery. Vede výcviky a je supervizorem koučů v Academy of Coaching Excellence. Přednáší na mezinárodních konferencích a externě vyučuje na Filozofické fakultě UK v Praze. Je spoluautorem knih Jak zefektivnit práci v týmu a Průvodce světem koučování a osobnostní typologie.

https://www.coachingsystems.cz/

MgA. Martin Vasquez, Ph.D.

Přední český trenér, školitel a mentor

Specializace na umění improvizace, trénink prezentačních a řečnických dovedností, argumentaci, přesvědčování a komunikaci v týmu. Vystudoval Divadelní fakultu AMU Praha a později také Divadelní fakultu JAMU v Brně v rámci doktorského studia. Absolvoval celou řadu výcviků a stáží v oblasti komunikace a to i v zahraničí, např. v Německu, Rakousku a Francii. Jeho školeními a tréninky od roku 2004 prošlo přes 13 500 zaměstnanců mnoha společností. V zahraničí vedl řadu seminářů, V roce 2012 založil centrum výzkumu a rozvoje improvizace s názvem IMPRO INSTITUT, který připravuje kurzy a workshopy jak pro korporátní klientelu, tak pro veřejnost. V roce 2013 vydal knihu s názvem "Buďte mistry improvizace!" a v roce 2015 "Trénink mistrů improvizace". Od roku 2017 zastává pozici Managing Partnera ve firmě Domestique Prague.

https://www.vasquez.cz

Libor Vilím

trenér a kouč TRENINKVILIM

Libor, trenér a kouč TRENINKVILIM, čerpá z certifikovaných výcviků: GROW, TASC, Inner Game, Coaching Constellations a Ego and Soul Coaching. Rád své klienty provází cestami koučování, prožitků a pozornosti, aby zjevovali své vlastní pravdy a vědomé rozhodnutí. 

https://www.treninkvilim.com

Mgr. Bc. Pavel Vítek

Kouč, supervizor, psychoterapeut a lektor

Baví ho být u změny, kterou chtějí dosáhnout jeho klienti. Věří v sílu jazyka a díky tomu může jako svůj hlavní pracovní nástroj využívat rozhovor, partnerský dialog vycházející z teorie sociálního konstrukcionismu a principů a technik přístupu zaměřeného na řešení (Solution-Focused approach).

Člen týmu Dalet, který v ČR rozvíjí přístup zaměřený na řešení a vzdělává v něm kouče, supervizory a psychoterapeuty. Certifikovaný Reteaming kouč a trenér (Dr. Ben Furman), certifikovaný Kids' Skills kouč a trenér (Dr. Ben Furman); absolvent magisterského studia Charitativní a sociální práce, specializace Řízení v sociálních službách a bakalářského studia sociologie a andragogiky, obor Andragogika v profilaci na personální management. Absolvoval Brief Coaching Training (ACTP úroveň ICF - Mezinárodní asociace koučů), komplexní 750hodinový výcvik v systemické terapii a řadu dalších výcviků a kurzů. Má mnohaleté zkušenosti s řízením vzdělávací firmy, s koučováním, poradenstvím i se supervizí.

V osobním životě se aktivně věnoval sportu, v současné době se z něho stal vášnivý motorkář. Další informace zde: 

https://www.pavel-vitek.cz/

Mgr. Adam Wojtovič, Mgr. Jan Katolický

Zakladatelé vzdělávací agentury Eschola 

Během studia na Fakultě Tělesné kultury při UP v Olomouci absolvoval Honza studium Financí a managementu na St. Andrew's College v Severní Karolině a Adam studium mezinárodního marketinku na univerzitě Umea ve Švédsku.

V roce 2002 založili vzdělávací agenturu Eschola, která svým klientům poskytuje jazykové vzdělávání, tréninky soft-skills v češtině i angličtině a koučink.

Koučování se věnují od roku 2010. V roce 2012 dokončili koučovací výcvik s akreditací ICF ACC u Results Coaching Systems. Jsou autory programu COACHING CONCEPT, který se opakovaně osvědčil při práci s klienty v ČR, na Slovensku a v Rakousku. Již šestým rokem společně vedou akreditovaný výcvik AIKO, určený pro interní kouče ve firmách. V roce 2018 dokončili 5letý psychoterapeutický výcvik v SF Terapii (Solution Focused Therapy). 

www.eschola.cz