PŘEDNÁŠKY a WORKSHOPY

Ochutnávka programu


Mgr. Ondřej Krása
Mgr. Ondřej Krása

"Když žijeme v nerovném světě aneb Role kouče v poli moci"

Mužské, ženské a firemní hierarchie a ranky a téma moci v koučování.

Specifický přínos:
Účastníci se seznámí s následujícím:

  • Jak pracovat s vysokým i nízkým rankem
  • Současné psychologické koncepty moci a hierarchií použitelné pro koučování
  • Kdy moc zneužívám či používám nevědomě
  • Sebepoznání, jak jsem na tom se svým rankem já
  • Jaké jsou možné role kouče v poli moci?
  • Jak rozvíjet psychospirituální rank
MgA. Martin Vasques, Ph.D.
MgA. Martin Vasques, Ph.D.

"Radikální otevřenost!

Radikální otevřenost je směr komunikace, který vede lidi k říkání pravdy. O tom, se stalo, co prožívají a co si skutečně myslí. Odmítá lhaní, zatajování a překrucování skutečnosti, což nám působí stres a úzkost. Radikální otevřenost neznamená bezbřehou sobeckost a nemorální jednání, protože vždy neseme důsledky svého jednání. Radikálnost spočívá v postoji, že lhaní, předstírání a zatajování v dlouhodobém horizontu nadělá víc škody než užitku. Radikální otevřenost má svá pravidla. O nich a o tom, co to pro váš tým a vaše lidi přinese, je tento workshop. Naučíte se, jak poskytovat zpětnou vazbu, jak motivovat své lidi a jak co nejotevřeněji vyjadřovat, co od nich chcete a jak toho dosáhnout.


Intuíciou k majstrovstvu... nielen v práci kouča 

Všetci máme prirodzenú schopnosť intuície, avšak naša kultúra a vzdelanie nám často bránia v jej používaní. Tým sa oddeľujeme od svojej vnútornej múdrosti. Intuíciu nahrádzame logikou. Logické myslenie však patrí do úplne inej sféry fungovania človeka a intuíciu nahradiť nemôže...
Čo vlastne intuícia je? Ako sa intuícii otvoriť a dôverovať jej? Ako si z intuície urobiť spoločníčku vo svojom živote a v práci kouča?
Po tom, ako si zharmonizujeme hemisféry nášho mozgu, sa spoločne vydáme hľadať odpovede na všetky tieto otázky. Ukážeme si, aké múdre je naše telo, ako komunikovať so svojou nevedomou mysľou... a pozrieme sa na to, čo chceme mať v rozvoji svojej intuície inak, čo a kedy preto vieme urobiť. 

Neurokomunikace: "Vezmi si Šálu a dýchej"

"Co oči nevidí, to srdce nebolí," praví přísloví. Ne vždy je to pravda. Náš mozek každý den "bolí" mnoho situací, kde se cítí ve společenském kontaktu nesvůj. Kvůli tomu pak nemůže využít svůj plný potenciál - paměť, kreativitu, dovednost se učit nebo přicházet na komplexní řešení.

Na workshopu si ukážeme, jak díky neuro-psychologickému modelu "Šála" a chytrým dechovým postupem dokážeme zklidnit zatěžovaný mozek a lépe komunikovat s okolím na všechny směry - s klienty, zaměstnavatelem, podřízenými, členy týmu i dětmi.
Díky klidnému mozku a úspěšné komunikaci i v náročných situacích získáváme neuvěřitelnou řadu profesních i osobních možností.