PŘEDNÁŠKY

Psychoterapeutická KPZ-ka pro kouče. Milan Bobek
Psychoterapeutická KPZ-ka pro kouče. Milan Bobek

"Psychoterapeutická KPZ-ka pro kouče"

Přednáška vymezuje hranice koučování a psychoterapie, vyjmenovává některé podobnosti i odlišnosti těchto přístupů a uvádí přehled vybraných psychologických a terapeutických metod, které lze využít v koučování, včetně takových, které může kouč v kritických chvílích použít i sám na sebe.

Na 5minutovém videu z terapeutického sezení se účastníci učí identifikovat až 47 léčivých prvků.

"Koučovanie na pracovisku - Od koučovacích zručností ku koučovacej kultúre" Zlatica M. Stubbs
"Koučovanie na pracovisku - Od koučovacích zručností ku koučovacej kultúre" Zlatica M. Stubbs

"Koučovanie na pracovisku - Od koučovacích zručností ku koučovacej kultúre"

Zlatica, sa s vášňou venuje koučovaniu na pracovisku. Pomocou príkladov z osobných zážitkov, ako aj zo zážitkov účastníkov jej worshopov a kurzov na Slovensku, sa s Vami podelí so skúsenosťami zavádzania koučingu do pracovného života manažérov, do života firiem, ako aj s výzvami, ktoré majú organizácie pred sebou a kritériami úspechu pre budovanie koučovacej kultúry.

 Proč má náš mozek rád koučink. Vladimír Tuka
Proč má náš mozek rád koučink. Vladimír Tuka

"Proč má náš mozek rád koučink"

Jak je možné, že právě koučink se ukazuje tak účinný tam, kde ostatní selhávají? Odpověď hledejme v našem mozku a jeho způsobech fungování.

Pokud si přejete zvládat změnu, náročné situace, své vlastní i cizí emoce a další nástrahy dnešní doby, narážíte na nástrahy svého mozku. Sami si ne vždy víte rady a dokážete najít vhodná východiska a řešení. Rady, doporučení, postupy, které vám nabízejí druzí, mají pro vás malou, či dokonce nulovou hodnotu. Řešení a východiska máte v sobě, ve vašem mozku. Ale jak se k nim dostat? Koučink se stal jednou z velmi účinných způsobů k tomu, abychom hledali a našli ta svá pravá řešení tam, kde opravdu jsou, a uměli je uvést do svých životů.

V přednášce "Proč náš mozek má rád koučink" se dozvíte, že změna v životě znamená změnu struktury (zápisů) v mozku, že k tomu, aby se tyto zápisy staly trvalými, je třeba umět správně, pravidelně a delší dobu řídit pozornost, zvládat nástrahy mozku, náležitě pracovat se svými emocemi. Seznámíte se s dalšími poznatky, které vám pomohou lépe porozumět našemu jednání a pochopit, co dělat a co ne, když chcete pomáhat sobě či druhým k tomu, aby se jejich životy staly takovými, jaké si přejí.